חניכי נוה הדסה יתנדבו באירגון "לתת"

בשלב ראשון הקרוי "חשיפה" אשר התקיים בשליש הראשון של השנה, יצאו החניכים להתנדב במקומות שונים כמו:בית אבות, פנימיה של אוטיסטים, אקי"ם, מועדנית של ילדים קטנים ועוד.בשלב זה נחשפו החניכים לארגונים שונים על מנת שיכולו לקבל את ההחלטה היכן בסופו של דבר, ירצו להתנדב לאורך השנה.  

 להלן דבריו של מדריך הקבוצה רעי דודאי לאחת מההתנדבויות שהקבוצה לקחה בהן חלק:  

"זה התחיל בערך שבועיים לפני ההתנדבות, הודענו לקבוצה איפה אנחנו עומדים להתנדב- "מועדונית קשת בענן" שבא מתחנכים כ-32 ילדים בכיתות א-ה. בחרנו נציגים שיהיו אחראים(במקרה הזה אחראיות) על ההתנדבות- בניית הפעילות, ציוות חברי הקבוצה, ארגון לקראת היציאה וניהול ההתנדבות.

הנציגות בחרו לעשות פעילות של תחנות, שהמטרה היא לעשות כייף עם הילדים, כדורגל, השחלת נר לבקבוק, מרוץ שליחים עם ביצים בכף, יצירה, תופסת ועוד. ביום הפעילות יצאנו באוטובוס, ראינו והכרנו את הילדים שהתלהבו מבואנו. שיחקנו איתם וחזרנו לילדות-תופסת, שלושה מקלות וכו'.

בהתחלה חלק מהחניכים היו קצת מרוחקים..עמדו בצד אבל לאט לאט כולם השתתפו, המציאו משחקים תוך כדי, רצו, התחבאו, ציירו, חייכו וצחקו. כולם נהנו מאוד, הילדים שהחבר'ה הגדולים מתייחסים אליהם ומשחקים איתם והחניכים ששמחו לתת וקבלו את אהבת הילדים בחזרה.