דבר מנהל הפנימייה

הורים,חניכים,צוות יקר

 

 

 

התחלנו את השנה ברגל ימין , מספר החניכים בפנימייה עלה בצורה משמעותית, אחוזי הבגרות טיפסו משמעותית לאחר שקיבלנו לא מכבר את תוצאות בחינות הבגרות של הקיץ האחרון, הלמידה בפנימייה תפסה נפח רציני ומרכז הלמידה פורח ואיתו האווירה הלימודית בפנימייה. גם שעות אחה"צ מלאות וגדושות בפעילות ערכית וחינוכית עם שתי פעילויות בשבוע שצוות ההדרכה מעביר, מערך חוגים עשיר המציע חוגי ספורט בהם כדרוסל, זומבה, חדר-כושר מאובזר, ריצה, אגרוף תאילנדי,אופניי שטח, וחוגי העשרה נוספים בהם חוג טיסה,רשתות מחשבים,איפור, שחמט וכמובן חוגי מוזיקה בהם תופים,פיתוח קול,גיטרה, הרכבים שונים ( אנסמבל ).

כמו כן פרויקטים חינוכיים רבים קיימים בכפר בהם תנועת הצופים המתנדבת עם שכבות ז'-ח' , פרויקט "אחריי" הכנה לצה"ל המכין את חניכי החטיבה העליונה לשירות הצבאי, פרויקט בר המצווה המתקיים בכפר, תכניות "בני מצווה" ו"תרבות ישראל" בחסות המינהל לחינוך התיישבותי ועוד עשייה חינוכית רבה ומשופעת.

יחד עם העשייה החינוכית אנו מקפידים על היחס האישי המגיע לכל חניך וחניכה הנמצאים בגיל ההתבגרות המורכב בפני עצמו. אנו בפנימייה מקיימים קבוצות הסתגלות לחניכים החדשים בכדי להפחית במעט את הקושי בתחילת הדרך במסגרת הפנימייתית, קבוצת בריאות מינית עם אחות הכפר שם עוסקים בשאלות המעסיקות את המתבגרים בכל הקשור ליחסים בינו לבינה , שיחות וטיפול של אנשי מקצוע וכל העת מתאמצים למצוא את דרכי הטיפול המתאימות והנכונות ביותר עבור כל חניך וחניכה בהובלת צוות העובדים הסוציאליים ודואגים להיות ולשמש לחניכים כתובת ומבוגרים משמעותיים ולספק עבורם את המענה הרגשי, הלימודי והחינוכי הטוב ביותר.

על בסיס כל אלו אנו בפנימייה ממשיכים להקפיד על שיפור מתמיד של הניקיון והסדר בביתני החניכים, אבזור החדרים והמועדונים ופינות פנאי לחניכים בהם גם קפיטריה עשירה המציעה לחניכים מגוון מוצרים ומקום נחמד לשהות בו. הקפדה על אוכל טרי,עשיר וטעים וגם מתן טיפול רפואי ע"י אחות הכפר ואחת לשבועיים גם טיפולי שיניים לחניכים.

במבט קדימה אנו לקראת שנה הבאה ממשיכים במגמת הצמיחה של הפנימייה כששמנו לנו כיעד להגדיל את הפנימייה בעוד קבוצה ולהגדיל את מספר החניכים ועם צמיחה זו להמשיך להתפתח ולעלות ביתר המשימות שלפנינו בין אם הן לימודיות, ערכיות, חינוכיות ועוד.     אין לי ספק שיש לנו צוות מנצח, מסור ,אכפתי ויוזם הדואג שנעמוד במשימות ואתגרים אלו וממשיך לדאוג ליצור לחניכים את הקרקע הבטוחה ביותר עבורם עם דרך ושיח חינוכי נכון ופורה המביט קדימה ונכון להציב לעצמו מטרות חדשות.

שתהיה לכולנו המשך שנה מוצלחת, פורייה ומלאת עשייה.

 

 

 

 

בברכה,

שרון מייזלס

מנהל הפנימייה